The Alpha Group

עדכונים

announcement-pic 30.04.2012

מבחני ה-PST קרבים!  תרגלו מבחן ראשון במחיר מוזל. לפרטים נוספים  >>

 

 

announcement-pic 27.11.2012

7 הצעות ממקינזי ו-BCG ללקוחות אלפא מתחילת השנה. ברכות!!

השותפים שלנו

חברות ייעוץ מובילות בעולם

שלוש פירמות גדולות מובילות את שוק הייעוץ האסטרטגי העולמי:

 

1logo_mckinsey

McKinsey & Company

מקינזי נחשבת למותג הייעוץ האסטרטגי הגדול בעולם. החברה הוקמה על ידי ג'יימס מקינזי בשנת 1926 בשיקגו שבארה"ב. מרווין באוור אשר ירש את מקומו של מקינזי בשנת 1935 אחראי להפיכתה למותג גלובלי ונחשב על ידי אוניברסיטת הארווארד כאבי תורת ה- Management Consulting וכחלוץ בשימוש בתקצוב ככלי ניהולי.

באוור שינה את חוקי המשחק המקובלים בתעשייה והעדיף לשכור בוגרי תארים טריים מבתי הספר המובילים לעסקים על פני מנהלים ותיקים ומנוסים. כיום, החברה נמנית בראש המעסיקות הנחשקות ביותר ע"י סטודנטים שסיימו את התואר. בנוסף, החברה ידועה בגיוון בעלי התארים המתקדמים שהיא שוכרת המגיעים מתחומי הניהול, מדעים, רפואה, הנדסה משפטים ועוד.

למקינזי כתשעת אלפי יועצים ברחבי העולם הפועלים בכתשעים סניפים בחמישים ושתיים מדינות. בגלל הותק והמוניטין אין כמעט תחום / תעשייה שלמקינזי לא היה ניסיון בו, מכאן היתרון הגדול שלה על פני חברות קטנות. שכר הטרחה אותו היא גובה נחשב בין הגבוהים בתחום.

מקינזי ידועה גם כמניבה את מספר המנכ"לים הגבוה ביותר מכל חברה אחרת. יותר מ-70 יוצאי מקינזי הינם, נכון להיום, מנכ"לים ברשימת 500 החברות הגדולות של מגזין Fortune. מבין יוצאי החברה נמנים מנכ"לי חברות IBM, בואינג, BMW, פפסי, וודהפון, מורגן סטנלי ואפילו מושל מדינת לואיזיאנה. בישראל ריצ'רד הנטר, המנהל העסקי של רשת שופרסל הוא שותף לשעבר בסניף מקינזי ישראל.

המשרד הישראלי של מקינזי הוקם בשנת 2000 ומונה בין כ-35 יועצים. למקינזי מדיניות Non Disclosure בנוגע ללקוחותיה והיא אינה חושפת אותם לתקשורת. על פי פרסומים, המשרד בארץ משרת את התעשיות הבולטות במשק בסקטור הפרטי כמו גם הציבורי. בין הלקוחות הידועים בנקים גדולים, משרד הביטחון, אל-על, חברות הסלולר, קבוצת IDB (שופרסל, מכתשים אגן) חברת החשמל ורבים אחרים.

www.McKinsey.com

 

1logo_bcg

The Boston Consulting Group (BCG)

BCG הוקמה בשנת 1963 על-ידי ברוס הנדרסון, בוגר הארווארד שעזב את פירמת הייעוץ ארתור ליטל (Arthur D. Little) כדי להקים חטיבת ייעוץ חדשה.

נכון להיום ל-BCG ארבעת אלפים וארבע מאות יועצים העובדים בשישים ותשעה סניפים בארבעים מדינות.

אחד מהישגים הידועים של BCG הוא פיתוח מטריצת נתח-גידול: מודל שימושי להערכת שווקים ופעילויות של פירמה הממפה את מוצרי החברה במחזור החיים מבחינת האפקטיביות שלהם לארגון.

בין בוגרי BCG נמצאים רה"מ בנימין נתניהו, ג'ף אימלט מנכ"ל ג'נרל אלקטריקואינדרה נוי מנכ"ל פפסי.

BCG החלו בתהליך של פתיחת משרד בישראל בשנת 2010 ועתידים לגדול בשנים הבאות.

www.BCG.com

 

1logo_bain

Bain & Company

Bain הוקמה בשנת 1973 על ידי ביל ביין וצוות שפרש משותפות אצל המתחרים Boston Consulting Group. כיום מונה החברה 45 סניפים ב30 מדינות ברחבי העולם ומעסיקה כ3500 יועצים.

Bain מתפתחת ומתרחבת בעקביות בעשרים השנים האחרונות, מפתחת תחומי התמחות (practices) ומהווה מעסיק נחשק בקרב בוגרי MBA בחו"ל

בראש חבר המנהלים של Bain עומדת אורית גדיש, ישראלית בוגרת האוניברסיטה העברית והארווארד. גדיש מדורגת בשנים האחרון ברשימת 100 הנשים המשפיעות של המגזין פורבס וחברה בדירקטוריון מספר ארגונים ביניהם הפורום הבינלאומי לכלכלה בדאבוס (world economic forum). בנוסף, אחד מחברי צוות ההקמה של החברה הוא מיט רומני מושל מסצ'וסטס בין 2003-2007 ש"ערק" מ-BCG המתחרים.

Bain דורגה לאחרונה ע"י Consulting Magazine כחברת היעוץ הטובה ביותר לעבוד בה, זו השנה השמינית ברציפות.

נכון להיום, אין ל-Bain כוונה לפתוח משרד בישראל.

www.Bain.com