The Alpha Group

עדכונים

announcement-pic 30.04.2012

מבחני ה-PST קרבים!  תרגלו מבחן ראשון במחיר מוזל. לפרטים נוספים  >>

 

 

announcement-pic 27.11.2012

7 הצעות ממקינזי ו-BCG ללקוחות אלפא מתחילת השנה. ברכות!!

השותפים שלנו

יום בחיי יועץ אסטרטגי

גיא חבר בצוות העובד עבור לקוח מתחום התקשורת הסלולרית. הצוות מונה 4 חברים (מנהל צוות פלוס שלושה יועצים), מהות הפרויקט מיזוג בין חברת תקשורת גדולה שרכשה מפעיל סלולרי, הפרויקט ייתן מענה למיזוג ארגוני בין 2 החברות כמו גם איחוד מערכת הכספים. חברת האם הרוכשת ממוקמת בתל אביב, החברה שנרכשה בפרדס חנה.

 

7:15 גיא מתעורר, חוטף קפה ושולח יד לבלקברי. הצוות הגרפי העביר לו את המצגת המעודכנת עבור ישיבות הצוות וההנהלה באותו יום. גיא עובר על המצגת במהירות ונושם לרווחה שכל התיקונים שהעביר אמש עודכנו.

8:00 בדרך ללקוח בפרדס חנה שם מתנהל הפרויקט וממוקם חדר הצוות, היום מתרחשת פגישת מעקב חודשית עם הנהלת החברה שמחייבת את נוכחות הצוות והשותף האחראי.

9:30 מתמקם בחדר הצוות, עובר במהירות על מיילים ומתעכב על המצגת מצוות הפרודאקשן, הרוב נראה טוב, השותף האחראי מתקשר עם שינויים נוספים, פינישים אחרונים (הערות שוליים, ועימוד, איחוד טבלאות) והמצגת מוכנה לשיגור וכד'.

10:30 המצגת מוכנה ונשלחת לכל הצוות לקראת הישיבה. מתפנה סוף סוף למיילים שהוזנחו בעקבות העבודה על המצגת בשבוע האחרון. המיילים מקולגות המתעניינים בפרויקט בו השתתף גיא לפני מספר חודשים עבור לקוח שלהם ומבקשים את דעתו, בנוסף בקשות ממחלקת הגיוס לראיין מועמדים בשבוע הבא, מיילים עם נתונים מהלקוח שעוסקים במצגת של שבוע הבא, סקר של מחלקת HR, ועוד המון מיילים אקראיים....

11:45 המצגת הסופית מודפסת עבור כל המשתתפים, גיא עושה חזרות על העמודים שהוא צריך להציג... חושב על השאלות שהוא עלול לקבל מהלקוח במהלך ההצגה וכיצד יענה עליהן בצורה המיטבית.

12:00 ישיבת הצוות מתחילה, השותף הבכיר נמצא בניו יורק ומתקשר לפגישה בשיחת ועידה. לשותף זה ניסיון בעשרות פרויקטים בתעשיית הטלפוניה והוא מתמחה בנושא המיזוגים בסקטור זה במדינות שונות.

12:30 חברי הצוות עוברים על השקפים שהכינו והאנליזות. השותף נותן פידבק על המצגת ומאתגר בשאלות. השיחה עוזרת לצוות לחדד את המסר שהוא רוצה להעביר ללקוח בפגישה הבאה. גיא מציג את השקפים שעבד עליהם עם ניתוחי הנתונים של מחלקות הכספים, את עיקר המצגת הוא ממקד במסקנות השקף ((so what. זמן לשאלות בתום השיחה, השותף מתמקד בעיקר במקורות חסרים לאימות הנתונים ומתעכב על נקודות אחדות הטעונות ביסוס מובהק יותר.

13:00 ישיבת הצוות מסתיימת, השותף נועל הישיבה בציינו את החדשות של היום: הלקוח מרגיש כי טווח העבודה ((scope של הצוות אינו מכסה מספר אספקטים שחשובים לו ויש לשלב זאת בתכנית העבודה המעודכנת. השותף קובע עם הצוות שיחת המשך בעניין מאוחר יותר באותו יום אליה יחבור צוות הלקוח המורחב (שותפים אחרים העוסקים בפרויקט), למהלך זה תהיה תוצאה בעבודה של שבוע הבא...

13:30 ארוחת צהריים עם הצוות וחלק מצוות הלקוח. חוזרים למשרד להתכונן לישיבת ההנהלה

14:00 ישיבת הנהלה בחדר ישיבות הלקוח, מנהל הצוות מוביל את הישיבה, גיא מוכן לעבור על השקפים שהכין, לגבות את המידע ולסקור את המתודולוגיה. המנכ"ל מאתגר בשאלות על עקביות הנתונים במהלך שלבי הניתוח. גיא מסביר בהרחבה.

15:00 הישיבה מסתיימת, המנכ”ל נראה מרוצה ממהלך ההתקדמות והצוות מדבר על הפגישה הבאה בתום הפרויקט (חודש הבא) ומה חשוב לצוות וללקוח שיעלה בה. הצוות פונה לסיכום הישיבה בחדר נפרד. השותף שמתקשר מניו יורק מתעדכן ומזכיר את נושא ההיקף של הפרויקט שעלה בצהריים.

16:00 שיחת ועידה בנושא היקף הפרויקט עם הצוות ושלושה שותפים. קשה להגיע להסכמה כיצד להתייחס לבעיה והתסכול גובר, לאיזה מחלקות לפנות, מה ההמלצות שלנו ואיך נגבש אותן, השיחה מתארכת ושני שותפים נאלצים לעזוב לטובת ישיבות אחרות, השותף המוביל מסכם ומודיע שיגיע להסכמה עם השותפים האחרים. חוזרים למסך...

17:30 גיא מקבל דוח במייל מהלקוח בעניין נתוני מיזוג מחלקות הכספים. הוא צריך לשקף את הנתונים החדשים במודל שהצוות בנה. הנתונים מבולגנים, מספר תתי מחלקות חסרות, הפירמוט של הנתונים לא ברור, חובה לעבוד על הקובץ באקסל כדי לבנות אותו בצורה בהירה. הוא מחליט לעבור על זה בבית.

18:00 מנהל הצוות מציע שנצא מוקדם היום כדי לחגוג את הפגישה המוצלחת ולהתכונן ללוז הצפוף מחר, הרבה פגישות עם הלקוח (הצוות מנסה לאסוף עוד נתונים שיאוששו את הממצאים שלו).

19:00 אימון קצר בחדר הכושר וארוחת ערב עם חברים בתל-אביב.

21:00 חזרה לאקסל. מחר צפויות לגיא מספר פגישות back-to-back ולכולן הוא חייב להיות מוכן: להציג את הנתונים החסרים, להסביר למרואיינים את הצורך ואיך העבודה שלהם תשפר את הביצועים שלהם עצמם, מה שיתמרץ אותם למסור את המידע. גולת הכותרת של היום שלו תהיה פגישה של שעה עם סמנכ"ל הכספים של החברה, ממנו ינסה גיא לדלות פרטים אודות שולי הרווח של המוצרים השונים, הירידה ברווחיות וסיעור מוחות לגבי מיקור חוץ (off-shoring) להודו.

24:00 גיא מרגיש שרמת היעילות שלו יורדת בצורה דרסטית והוא מחליט לסגור את היום. הוא מכוון את השעון המעורר לשעה 7:15.